משלוח חינם ברכישה מעל 149 ש"ח עד 2 ימי עסקים
מכבדים באתר את מועדוני חבר ו-Buyme
אפשרות ל-12 תשלומים שווים ללא ריבית
12 חודשי אחריות ושירות לקוחות מלא
עקבו אחרינו

האכלת יתר – האם התינוק שלי אוכל פחות או יותר מדי?

מהרגע שאנחנו הופכים להיות הורים כל חיינו עוסקים סביב רווחת התינוק. האם הילדים אוכלים מספיק, האם הם ישנים מספיק, האם נוח להם, איך אפשר להקל עליהם, ובגילאים מאוחרים יותר השאלה הגדולה היא האם אנחנו מקנים להם את הערכים הנכונים ובכלל את הכלים הנכונים להתפתחות נכונה. ללא ספק, הורות היא תואר נכסף, אך גם מאתגר. מזל שיש לא מעט טכנולוגיות ומוצרים איכותיים שיכולים להקל עלינו את המסע המרגש, הורים יקרים, אתם לא לבד. אנחנו מבינים ומתרגשים ביחד אתכם.

על החשיבות של מדידת כמות האוכל של התינוק

האכלת תינוק היא לא דבר של מה בכך, ובכל גיל היא טקס מרגש. המעבר עבור הורים טריים רבים מסוגי מאכלים וכמויות שונות הוא מעבר מרגש המעיד גם על שלבי התפתחות התינוק. עם זאת, ההבנה אם התינוק אוכל מעט מדי או יותר מדי יכולה להיות מאתגרת, והנתונים הללו הם חשובים מאד על מנת שנבין באמת עד כמה ההאכלה חשובה להתפתחות הילדים. ההימור גבוה, שכן גם לתת האכלה וגם להאכלת יתר עלולות להיות השלכות משמעותיות על בריאותו והתפתחותו של הילד. איך מזהים האם יש תת האכלה או האכלת יתר? יש לכך חשיבות עמוקה ומיד גם תלמדו כיצד לזהות.

זיהוי תת האכלה אצל ילדים

אנחנו יודעים עד כמה חשוב לכם לדעת האם הילדים אוכלים כראוי, ובגילאי ינקות ללא ספק זהו מדד חשוב שיש לכמת אותו כי מדד זה גם מעיד על ההתפתחות התקינה של התינוק. יחד עם זאת, לא תמיד אנחנו יודעים איך לגלות זאת, והנה כמה פרמטרים שיש לתת עליהם תשומת לב על מנת לזהות מצב של תת האכלה אצל התינוק:

קצב צמיחה איטי

אם ילדכם אינו עולה במשקל בקצב שנראה מתאים על ידי האחיות והרופאים זה עלול להיות דגל אדום לכך שהילד אינו אוכל מספיק.

עייפות

רמת אנרגיה נמוכה באופן שוטף עשויה להצביע על צריכה תזונתית לא מספיק טובה, המצריכה בקרה ומעקב.

עשיית צרכים מועטת

פחות חיתולים רטובים ומלוכלכים יכולים להעיד על כך שהתינוק שלכם לא אוכל מספיק.

חשוב לדעת, צריכה לא מספקת של חומרים מזינים עלולה לפגוע בהתפתחות הקוגניטיבית והפיזית כמו כן, מחסור בתזונה נכונה עלול לגרום לתינוקות להיות רגישים יותר למחלות, על כן חשוב לבצע מעקב נכון אצל אחיות ורופאים על מנת שההתפתחות תהיה תקינה ותביא לשובע, וחיי יומיום טובים יותר גם לכם, וגם לילדים.

כיצד תזהו האכלת יתר אצל ילדים?

גם לאכילת יתר יש משמעות רבה על בריאות הילדים, בפרט בגיל הינקות, וכך תוכלו לזהות אותה כראוי:

עלייה מהירה במשקל

עליה דרסטית ומהירה מאד במשקל עלולה להצביע על האכלת יתר, חשוב לבדוק היטב את הנושא הזה במדדים הנכונים על מנת שההתפתחות תהיה כראוי מבחינת הבדיקות.

בעיות עיכול

אכילת יתר עלולה לגרום לבעיות במערכת העיכול כגון גזים והקאות ואלו ללא ספק סימנים המעידים על כך שיש צורך לבדוק את הנושא כראוי.

חוסר שקט

תינוק שניזון יתר על המידה עלול להרגיש בחוסר שקט ויתקשה לישון היטב בלילות.

מהן הסכנות של האכלת יתר?

אכילת יתר בינקות יכולה להוות את הקרקע להשמנה בשלב מאוחר יותר בחיים. צריכה מופרזת של קלוריות עלולה לשבש תהליכים מטבוליים תקינים. חשוב שתבצעו בדיקות סדירות עם אחיות ורופאים כי אלו הן בדיקות בסיסיות וחשובות למעקב אחר הגדילה של ילדכם. הקפדה על הנחיות הניתנות על ידי רופאי ילדים ויצרני תזונה רלוונטית לתינוקות יכולה להיות מועילה. רווחתו של ילדכם היא ללא ספק בראש סדר העדיפויות, והבנת הצרכים התזונתיים היא צעד חשוב בהבטחת התפתחותם הבריאה. לכן קבלת הנחייה, ליווי מקצועי והתייעצות באמצעות גם רכישה של מכשור מתאים המדייק את כמות התזונה והטמפרטורה יכולים לסייע מאד.

אילו פתרונות חדשניים קיימים לסייע בהתפתחות הילדים?

חברת 'ביאמבה' הביאה בשורה חדשה לעולם התזונה לתינוקות בתחום זה באמצעות מכשיר ה'ביאמבה בר' המאפשר האכלה מדויקת בשמונה שניות בלבד. מכשיר חכם זה לא רק שמעניק שובע לילדכם, אלא גם מדייק בטמפרטורה, הכנת תמ"ל באופן מהיר וללא בועות המייצרות לרוב גם גזים וכאבי בטן. מכשירים נוספים כמו בקבוקים חכמים יכולים לעקוב אחר דפוסי האכלה ולהתריע להורים אם מתרחשות חריגות, יישומים שונים לנייד יכולים לסייע בשמירה על הצריכה התזונתית של ילדכם, תוך מתן תובנות ועצות בזמן אמת ובכלל, זה די ברור שאם יש ספק אז אין ספק. אם צריך מתייעצים עם רופא או עם אחות.

מה לגבי הנקה?

הוויכוח הוותיק של הנקה מול האכלה מפורמולה משחק גם הוא חלק בדילמה של האכלת יתר או תת האכלה. תינוקות יונקים לרוב מווסתים את צריכתם טוב יותר מאשר תינוקות שניזונים מפורמולה, בעיקר בגלל שקל להם יותר לשלוט בזרימת החלב. מצד שני, פורמולה יכולה להיות צפופה יותר בדחיסת המזון, מה שהופך את האכלת היתר לדאגה לא פשוטה. ראוי גם לציין כי נורמות תרבותיות יכולות להשפיע על תפיסות של האכלה 'הולמת'. לדוגמה, תרבויות מסוימות רואות בתינוקות מלאים יותר בריאות, מה שעלול לקדם האכלת יתר מבלי לשים לב. המסע להתפתחות ילדיכם דרך תזונת תינוקות הוא מסע מרגש אך גם רצוף אתגרים. כאשר יש לכם את המידע וההדרכה הנכונים תוכלו ליישם גישה המתחשבת בגורמים פיזיולוגיים, רגשיים ועל סמך תובנות באינסטינקט הורי כדי ליישם התפתחות מוצלחת. בסופו של דבר, האינסטינקט ההורי, יחד עם ייעוץ מקצועי ואמצעים חדשניים שמסייעים בהתפתחות הילדים ובמסע ההורי יהיו הגישה הטובה ביותר.

אנחנו בחברת ביאמבה מבינים את האתגר לצד האושר האינסופי ועל כן יצרנו עבורכם מגוון של מוצרים איכותיים המסייעים להתפתחות הילדים, להאכלה נכונה ולשינה מיטבית. הכנסו כבר עכשיו ותנו לנו ללוות אתכם במסע הקסום להורות מושלמת.

WhatsApp
דילוג לתוכן