משלוח חינם ברכישה מעל 149 ש"ח עד 2 ימי עסקים
מכבדים באתר את מועדוני חבר ו-Buyme
אפשרות ל-12 תשלומים שווים ללא ריבית
12 חודשי אחריות ושירות לקוחות מלא
עקבו אחרינו

איך יודעים שהתינוק יונק מספיק חלב?

אחת הדאגות העיקריות של הורים טריים היא להבטיח שהתינוק שלהם מקבל מספיק חלב כדי לגדול נכון ובהתפתחות תקינה. הנקה מספקת יתרונות בריאותיים רבים הן לאם והן לתינוק, אך הסיטואציה יכולה להיות מאתגרת. לא תמיד אפשר לדעת האם התינוק מקבל מספיק חלב. בשורות הבאות נדון בשאלה איך יודעים שהתינוק יונק מספיק חלב ונמנה את הסימנים המעידים על כך שהתינוק מקבל מספיק חלב במהלך ההאכלה.

איך יודעים שהתינוק יונק מספיק חלב? – הכירו את הסימנים

ישנם כמה סימנים משמעותיים שיכולים להעיד על כך שהתינוק מקבל מספיק חלב, וחשוב שתכירו אותם:

בליעה נשמעת

אחד הסימנים הבולטים ביותר לכך שהתינוק מקבל מספיק חלב הוא בליעה נשמעת. כשהתינוק יונק חלב מהשד שלך, את אמורה לשמוע צליל רך "קה" או "גוה" בזמן שמתבצעת בליעה. צליל זה הוא אינדיקציה לכך שהתינוק בולע את החלב ומקבל את החומרים המזינים שהוא זקוק להם.

תינוק מרוצה

לאחר האכלה, תינוק מרוצה ייראה בדרך כלל נינוח, מרוצה ושמח. התינוק עשוי להיראות מנומנם או בעל בטן מעט נפוחה. אם התינוק נראה נסער או בררן, זוהי אינדיקציה לכך שהוא לא קיבל מספיק חלב.

חיתולים רטובים

תינוק שמקבל מספיק חלב יהיה בדרך כלל עם חיתולים רטובים. בימים הראשונים שלאחר הלידה, ייתכן שלתינוקך יהיו רק כמה חיתולים רטובים ביום, אך ככל שהוא יגדל וצריכת החלב שלו תעלה תהיה עלייה במספר החיתולים הרטובים. אם לתינוק אין חיתולים רטובים, זה עשוי להיות סימן לכך שהוא לא מקבל מספיק חלב.

עלייה במשקל

תינוק שמקבל מספיק חלב בדרך כלל יעלה במשקל בהתמדה. הרופא או יועצת ההנקה יעקבו אחר העלייה במשקל של התינוק ואם אינו עולה במשקל כצפוי, המשמעות היא שהתינוק לא אוכל מספיק ולא מקבל מספיק חלב.

שינויים בשד

יתכן ותבחיני שהשדיים שלך רכים יותר ופחות מלאים לאחר ההאכלה. זוהי אינדיקציה לכך שהתינוק שלך ינק ביעילות את השדיים שלך מחלב, וזהו סימן טוב.

הקסם בהנקת התינוק שלך

ייצור חלב הוא תהליך מורכב, ומספר גורמים יכולים להשפיע עליו, כולל תזונה ורמות מתח. וודאי שאת שותה מספיק מים, אוכלת תזונה בריאה ודואגת לבריאותך הפיזית והרגשית כדי לתמוך בייצור החלב. אם את משתמשת במשאבת חלב להוצאת החלב, זכרי שייתכן שזהו לא מדד מדויק לייצור החלב שלך. חלק מהנשים עשויות שלא להגיב טוב למשאבת הנקה, וכמות החלב שאת מוציאה עשויה שלא לשקף את הכמות שהתינוק מקבל במהלך ההנקה. לכן מומלץ לשים לב להתנהגות ולסממני ההאכלה של תינוקך כדי להבטיח שהוא אכן מקבל מספיק חלב. הנקה היא דרך טבעית ובריאה להזין את תינוקך. על ידי תשומת לב קפדנית להתנהגות התינוק, מצב החיתולים, העלייה במשקל ושינויים בשד תוכלי להבטיח שתינוקך מקבל מספיק חלב ונהנה מהיתרונות הרבים של הנקה.

שימוש גם באמצעים טכנולוגיים וחדשניים בהחלט מקל על הסיטואציה, אל תהססי להשתמש במוצרים איכותיים שעברו את מיטב המבדקים ועומדים בתקנים המחמירים ביותר על מנת לשפר את איכות החיים שלך כאמא טרייה, ועל מנת להקל על התינוק התפתחות איכותית, שינה טובה וצמיחה מיטבית לגדילה טובה.

חברת biamba היא חברה מהמובילות בתחום המוצרים לתינוקות בישראל. מוצרים להתפתחות תקינה, לשינה טובה, ולאכילה נכונה. החברה דוגלת בערכי מצוינות ובמוצרים להם איכות גבוהה ומוקפדת. המוצרים עומדים בכל התקנים המחמירים ביותר ובפתרונות חדשניים לשיפור איכות החיים. בין אם איכות החיים של ההורים הטריים, ובין אם של הילדים. וכל זאת לצד שירות סבלני ומכיל, ולצד מקצועיות ברמה גבוהה. אנו שמחים לעמוד לשירותכם בכל עת. ונשמח להעניק לכם את הליווי המקצועי והאישי הטוב ביותר לחיי הורות רגועים ושלווים. מקווים שענינו לכם על השאלה איך יודעים שהתינוק יונק מספיק חלב.

 

WhatsApp
דילוג לתוכן